6 rzeczy, które możesz wyczyścić za pomocą odkurzacze piorącego do czyszczenia dywanów, o których możesz nie wiedzieć


Ze względu na jego nazwę wiele osób zakłada, że ​​dywany można czyścić tylko odkurzaczem piorącym np. Puzzi Karcher do czyszczenia dywanów. Tak nie jest, a poniżej znajduje się lista innych elementów, które można wyczyścić przy pomocy odkurzacza ekstrakcyjnego – ekstraktora:

  1. Materace. Wypadki z moczem przed snem można łatwo wyczyścić za pomocą środka do czyszczenia dywanów. Maszyna do czyszczenia dywanów jest również dobra do usuwania pleśni, roztoczy i martwych komórek skóry z materacy. Wystarczy założyć nasadkę ręczną i dokładnie wyczyścić. Nie przesycaj materaca, ponieważ może to skutkować powstawaniem zarodników pleśni. Upewnij się, że wyczyściłeś i wysuszyłeś jedną stronę materaca przed czyszczeniem drugiej.
  2. Zasłony. Zasłony można również czyścić za pomocą odkurzacza piorącego lub parownicy do czyszczenia dywanów i wykładzin. Można je wyczyścić za pomocą maszyny wyposażonej w narzędzie ręczne, które może sięgać wysoko.
  3. Meble. Tapicerkę mebli tj. sofę, kanapę, rogówkę czy obicia krzeseł można czyścić środkiem do czyszczenia dywanów. Plamy powstałe w wyniku wypadków ze zwierzętami lub podjadania są łatwe do usunięcia. Użyj odpowiedniego środka czyszczącego opartego na materiale, z którego wykonany jest materiał, i wynajmij odkurzacz piorący w jednym z naszych punktów. Potem dobrze wypłucz i poczekaj do całkowitego wyschnięcia.
  4. Tapicerka samochodowa. Plamy samochodowe można usunąć z siedzeń i podłóg za pomocą maszyn do czyszczenia dywanów. Jest to możliwe przy użyciu odkurzacza piorącego Karcher Puzzi oraz dyszy do tapicerki i końcówki szczelinowej do trudno dostępnych miejsc.
  1. Kołdry. Użyj maszyn do czyszczenia parownicy Karcher Puzzi np. DE 4002 lub SG 4/4, aby wyczyścić duże kołdry lub inne rodzaje dużej pościeli. Użyj nasadki długiej do firan lub małej ssawki do szorowania z mikrofibrą. Para pomaga wnikać i usuwać plamy. Ta metoda jest zwykle wygodniejsza niż czyszczenie na sucho dużej kołdry.
  2. Podłogi twarde. Istnieją maszyny do czyszczenia dywanów, które mogą również czyścić wiele rodzajów podłóg. Są specjalnie zaprojektowane do czyszczenia w zależności od rodzaju plamy lub czyszczonego materiału.

Użytkownik ma możliwość zmiany wielu ustawień. Każde ustawienie obejmuje od lekkiego czyszczenia po mocne tryby szorowania.
Środki do czyszczenia dywanów są przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju rzeczy i nie zawsze ograniczają się tylko do czyszczenia dywanów.
Mogą czyścić materace, plamy ze zwierząt, pościel, meble, dywaniki i tapicerkę samochodową. Niektórzy mogą nawet czyścić płytki ceramiczne i podłogi z twardego drewna. Dzięki poręcznym, małym przystawkom i przenośnym maszynom, środek do czyszczenia dywanów to łatwy sposób na czyszczenie kilku rodzajów powierzchni.