Różnice samodzielne pranie vs pranie w myjni samochodowej tapicerki auta.

Od jakiegoś czasu ludzie pytają mnie czy lepiej prać samemu czy zawieźć do specjalistycznej myjni samochodowej. Poniżej przedstawię za i przeciw praniu samochodu w myjni a praniu samochodu samodzielne.

Plusy i minusy samodzielnego prania vs pranie w myjni.

Pranie samodzielnePranie w myjni
1. Czas praniaDo 3h pranie później ok 5 godzin suszenie wiatrem.Do 3h proces prania, często oddają mokry samochód lub suszą w nieodpowiedni sposób za szybko. może dojść do stopnienia materiału.
2. Cena praniaWynajem odkurzacza 89 za weekend + chemia 25 zł za 500 ml. Na pranie auta wystarczy do 200 ml czyli resztę można użyć do czyszczenia materaca, kanapy czy dywanu.Cena prania za 1 samochód to ok. 300-500 zł.
3. Doświadczenie vs jakośćSam zrobię to może nie idealnie ale robiąc coś dla siebie postaram się jak najlepiej, nie przesadzę z chemią o dobrze wysuszę.Bardzo częste zmiany pracowników na stacjach sprawiają, że nie znają się oni na praniu i stosują bardzo dużo chemii, która szybko rozpuści brud. Z drugiej strony większa ilość chemii powinna skutkować dużo większym i dłuższym procesem płukania oraz suszenia na co w myjni nie ma czasu.
4. PłukaniePrzeprowadzone samodzielnie sprawi, że tapicerka znacznie dłużej będzie czystaCzęsto pomijany proces w myjniach z powodu czasu. Bo po co płukać skoro jest czyste po użyciu silnej chemii?
Jednak nie wypłukana kanapa pozostaje pokryta warstwą o ph > neutralnego co skutkuje znacznie szybszą niż powinno to mieć miejsce wizytą w myjni po raz kolejny.
5. Czas vs długość praniaPranie pod domem, blokiem czy w garażu można wykonać wtedy kiedy ma się czas. W weekend wynajem odkurzacza sprawia że mamy 3 dni na pranie i możemy je wykonać nawet nocą.Dowiezienie auta do myjni, brak aut zastępczych na czas prania oraz szybkość 3h sprawiają że zarówno auto może zostać oddane mokre – bo musi być na już a z drugiej strony może pozostać nie dokładnie wypłukane.
6. Ruch czyli ciężka pracaOdrobina gimnastyki w czasie prania wymaga sprawności fizycznej oraz różnych niewygodnych pozycji.Parnie w myjni nie wymaga wysiłku.
7. TerminyW wynajmie mamy ponad 40 odkurzaczy w 6 punktachW myjniach są terminy na które trzeba się zapisywać.
8. ZnaleziskaW czasie samodzielnego prania nie raz udaje się znaleźć pieniądze rozsypane w samochodzie czy inne cenne rzeczy….:)Pracownicy myjni dostaną bonusa!
Poniżej jak to się robi w praktyce

Jak prosto wyprać – każdy może prać nawet 5 latek to potrafi!