Prawda o hotelach przyjaznych zwierzętom

Jeśli kiedykolwiek byłeś na wycieczce ze swoim psem i zameldowałeś się w hotelu, który twierdzi, że jest „przyjazny dla zwierząt”, pamiętaj o kilku rzeczach, które mogą nie być reklamowane.

Jako podróżujący zwierzęta domowe od 20 lat, spotkałem się głównie z niesamowitymi doświadczeniami w przyjaznych zwierzętom hotelach i pensjonatach, ale czasami zdarza się, że ktoś wpada w kłopoty. Przyjazne zwierzętom nie zawsze oznacza czerwony dywan, więc pamiętaj o tych wskazówkach przy następnej rezerwacji pokoju dla siebie i twojego zwierzaka.

Opłaty są zwykle nakładane na podróżnych przebywających ze zwierzętami domowymi. Zawsze pytaj z wyprzedzeniem, czy są to opłaty, ile i czy jest opłata za każde zwierzę lub jednorazową transakcję. Często hotele pobierają depozyt zabezpieczający, a następnie zwracają go lub nie obciążają karty kredytowej przed wymeldowaniem.

Przyjazny dla zwierząt domowych ma swoje zwierzęta dozwolone limity. Jako przykład możesz przywieźć troje dzieci, ale nie trzy psy. Zapytaj najpierw, ile psów jest dozwolonych. Nic nie zepsuje wycieczki lub wakacji niż usłyszenie: „przepraszam panią, ale trzy psy nie są tu mile widziane, tylko dwa”.

Zapytaj o ich politykę dotyczącą zwierząt domowych i co to dokładnie oznacza. Większość placówek przyjaznych zwierzętom ma pisemną politykę i poprosi o podpisanie jej przy zameldowaniu. Przeczytaj uważnie drobny druk, a jeśli tak nie jest, zapytaj, gdzie można znaleźć to, co mają, jeśli chodzi o zasady przebywania tam zwierząt .

Mogą obowiązywać ograniczenia rasowe, więc pytaj z wyprzedzeniem. Słyszę o tym więcej, ale jeszcze się z tym nie spotkałem. Ja osobiście nie zatrzymałabym się gdzieś, gdzie miałby problem z moją „rasą” psa. Lepiej być bezpiecznym niż żałować, więc zakwestionuj zasady przed dokonaniem rezerwacji.

Możesz zostać poproszony o odejście, jeśli twój pies szczeka i przeszkadza innym gościom. Rozumiem to. Nigdy nie zostawiam psa samego w pokoju. Jeśli wybuchnie pożar, kto martwi się o psa w pokoju i czy bezpiecznie wyjdzie? Szanse są, że nikt. Niektóre hotele oferują usługi konsjerża lub mogą polecić opiekuna zwierząt / wyprowadzanie psów, jeśli chcesz zostawić swojego psa, koto czy inne zwierzę podczas zwiedzania.

Zwierzęta nie mogą przebywać na łóżkach, kanapach i innych meblach. Mój pies ma na to wszystko w domu, więc podróżuję z prześcieradłami i kładę je na wszystkim, kiedy podróżuję. Jestem pewien, że w pewnym momencie, bez względu na to, czy dziecko, czy dorosły, stopy bez skarpetek wskoczyły na to samo łóżko / te same meble w hotelu, ale podróżujący ze zwierzętami domowymi otrzymują ostrzeżenie. Szanuję to, a łapki mojego psa nigdy nie dotykają tkaniny.