Jak długo powinienem uruchomić osuszacz po wycieku wody?

Masz do czynienia z wyciekiem wody w swoim domu.
To niestety oznacza, że ​​masz przed sobą dni, jeśli nie tygodnie pracy.
Będziesz musiał wytrzeć i wysuszyć lub, co gorsza, wypompować wodę z domu. A kiedy to zrobisz, nadal będziesz musiał dokładnie osuszyć zalany dywan, listwy przypodłogowe, ściany i meble, w przeciwnym razie będziesz miał do czynienia z poważnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę i rozwojem pleśni.

Wypożyczenie osuszacza (lub zatrudnienie specjalisty od szkód po zalaniu) to kolejny krok. Osuszacze to maszyny, które działają poprzez usuwanie wilgoci z powietrza w pomieszczeniu, w którym jest umieszczony. Osuszacz pobiera powietrze z pomieszczenia, zbierając wilgoć i wyrzucając czyste, suche powietrze z powrotem do pomieszczenia. Pomaga to wyciągnąć i odparować pozostałą wodę z dywanów, ścian i mebli oraz przyspieszyć proces suszenia.
Nie ma ostatecznego określenia, jak długo należy eksploatować osuszacz po wycieku wody, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny i zależy od kilku kluczowych czynników. Zalecane użycie to 24-48 godzin, ale każdy przypadek jest względny.
Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli obszar dotknięty wyciekiem jest mały, nie będziesz musiał uruchamiać nawilżacza tak długo, jak gdyby, powiedzmy, cały dom był zalany.
Czynniki do rozważenia
Podczas określania czasu eksploatacji osuszacza należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:
• Wielkość dotkniętego obszaru
Jeśli wyciek dotknął tylko niewielkiego rogu dywanu i ścian, osuszacz powinien być potrzebny tylko przez około jeden dzień. Większy wyciek lub prosta powódź może zająć do dwóch dni, zanim zostanie odpowiednio usunięty. Każdy osuszacz może samodzielnie poradzić sobie z jednym pomieszczeniem, więc jeśli wyciek dotyczy wielu pomieszczeń, warto zaopatrzyć się w nawilżacz dla każdego pomieszczenia.
• Co zostało uszkodzone?
Jeśli wyciek nastąpił w pomieszczeniu, w którym ściana lub podłoga jest wykonana z betonu, linoleum lub materiału mniej chłonnego, osuszacz nie będzie musiał być włączony przez bardzo długi czas. Jeśli uszkodzenie dotyczy płyt kartonowo-gipsowych, dywanów, mebli Pergo lub drewnianych, podłóg i listew przypodłogowych, będziesz potrzebować osuszacza na dzień lub dwa.
• Wilgotność
To, jak wilgotny jest twój lokalny klimat, może w znacznym stopniu wpłynąć na ilość czasu potrzebnego do korzystania z osuszacza. Miejsca o wyższej wilgotności mogą obciążać maszynę i wpływać na czas użytkowania.
• Zamknięty system
Używanie osuszacza w pomieszczeniu z otwartymi oknami i drzwiami może spowodować nieefektywną pracę maszyny, ponieważ będzie ona usuwać wilgoć ze wszystkich dostępnych wlotów powietrza. Zamknięcie wszystkich drzwi i okien w danym pomieszczeniu podczas korzystania z osuszacza to najlepsza opcja zapewniająca optymalne użytkowanie.
Czego nie robić
• Zwykłe domowe osuszacze powietrza
Chociaż są tańsze niż opcje komercyjne, te osuszacze nie są przeznaczone do zadań na dużą skalę, z którymi będziesz musiał się zmierzyć w przypadku obiektów uszkodzonych przez wodę. Zawsze używaj komercyjnego osuszacza, gdy doszło do wycieku.
• Pozostaw otwarte okna i drzwi
W przypadku stosowania osuszacza zastosuj zamknięty system w dotkniętym pomieszczeniu. W przeciwnym razie dosłownie zapłacisz za dodatkowy czas potrzebny na utrzymanie osuszacza. Utrzymywanie zamkniętych drzwi i okien tworzy zamknięty system, aby maszyna mogła prawidłowo wykonywać swoją pracę.
Radzenie sobie ze zwiększoną wilgotnością po wycieku wody jest zaskakująco skomplikowane, dlatego zawsze najlepiej jest zatrudnić specjalistę. Jeśli mieszkasz w dowolnym miejscu w rejonie San Diego, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.