Impregnacja tapicerki samochodowej – nano technologia

Tapicerka samochodowa zapewnia wygodę pasażerom. Jednak włókna tekstylne bardzo mocno pochłaniają wilgoć i brud. Jest to trudne do uniknięcia, gdyż wnętrze samochodu jest stale narażone na trudne i łatwo zmienne warunki atmosferyczne. Wilgoć po deszczu, śniegu, napojach i innych rodzajach zanieczyszczeń. Pranie tapicerki jest kosztowne oraz wymaga czasu, umiejętności oraz nie zawsze jest możliwe do przeprowadzenia.

Impregnaty do tapicerek zapewniają łatwo aplikowaną, długotrwałą ochronę przed wodą. Dzięki aplikacji na powierzchnie tekstylne w samochodzie płyny mają utrudnioną możliwość wnikania w strukturę włókien. Dzięki czemu chroni ją przed wilgocią i brudem. Ten produkt jest podobny do zwykłej wody, nie zawiera składników niebezpiecznych, bez zapachu, bez toksyn.

Efekt hydrofobowy uzyskuje się przez naniesienie środka na powierzchnię tkaniny. Po całkowitym wyschnięciu powstaje hydrofobowa powłoka we włóknach, a tkanina otrzymuje właściwość odpychania wody. Ponieważ warstwa ochronna jest uformowana z ultra cienkiej grubości w zakresie nano, po wysuszeniu struktura tkaniny odpychającej wodę (przez dotyk) i wygląd (wizualnie) nie są zmienione.

W ten sposób hydrofobowy strumień wody chroni tylko absorbujące tkaniny wodne. Widoczny jest tzw. efekt „perlenia się wody”. Ta sama zasada należy do skóry. Hydrofobowa powłoka nano dla tkanin dobrze „działa” na skórę pochłaniającą wodę: zamsz, nubuk, welur. Nie nadaje się do stosowania w przypadku skór gładkich, pokrytych woskową warstwą ochronną.

Stosowanie impregnatu do tapicerki samochodowej

  • Dokładnie wyczyścić tapicerkę
  • Wysuszyć tapicerkę
  • Nanieść preparat przy pomocy atomizera równomiernie na powierzchnię
  • Usunąć nadmiar ściereczką
  • Poczekać do całkowitego wyschnięcia (2-12h w zależności od materiału)