Czyszczenie posadzki, usługi porządkowe

Na czym polega czyszczenie, doczyszczanie oraz codzienna pielęgnacja posadzek w domach, halach usługowych, budynkach przeznaczenia publicznego oraz innych.

Jakie są różnice między bieżącym czyszczeniem a doczyszczaniem posadzek? Przede wszystkim stopień zabrudzenia oraz rodzaje zabrudzeń.

Jeśli obiekt, który wymaga sprzątania przechodził gruntowny remont i wymaga usunięcia zabrudzeń z klejów, farb, lub obiekt przez wiele lat nie był regularnie sprzątany w takim wypadku mówimy o doczyszczaniu. Doczyszczanie wiąże się ze znacznie bardziej wymagającym procesem dogłębnego czyszczenie poprzez zastosowanie silniejszych, droższych i bardziej specjalistycznych środków chemicznych, które odpowiednio dobrane pozwolą na usunięcie zabrudzeń nawet tych najtrudniejszych z farb, tynków, klejów oraz np. śladów po olejach smarach a nawet w wielu przypadkach pozwolą na usunięcie rdzy.

Czyszczenie regularne np. garaży podziemnych w budynkach, hali magazynowych, obiektów sportowych to czyszczenie mające na celu usunięcie pyłów, zabrudzeń powstałych z codziennej eksploatacji a powierzchnie są regularnie czyszczone.

Regularność w niektórych wypadkach oznacza raz na tydzień a w niektórych jak parkingach podziemnych może to być raz na rok. Wszystko zależy od rodzaju powierzchni oraz od poziomu czystości w jakim dany obiekt ma być utrzymywany.

Doczyszczenie a czyszczenie czyli ile może kosztować i dlaczego.

Usuwanie plam olejowych to koszt na poziomie 5-15 zł netto/m2 wynika to z ilości czasu oraz kosztów jakie muszą zostać poniesione do przygotowania gorącej wody, koszty chemii czyszczącej oraz czas, którego usuwanie plam olejowych wymaga.

Drugim ważnym aspektem jest metraż. Czyli więcej znaczy mniej. Jeśli do czyszczenia mamy 10 metrów a w innym wypadku będzie ich 1000 to cena metra kwadratowego w pierwszym wypadku może wynosić nawet 25 zł/metr podczas gdy w drugim wypadku może być to 1 – 5 zł przy regularnym czyszczeniu. Różnica w cenie wynika z kosztów stałych jakie trzeba ponieść aby praca była możliwa. Dojazd, amortyzacja maszyn, czas pracy pracowników, elastyczne planowanie.

Dlatego warto zawsze przygotować jak największy metraż można np. dogadać się z sąsiadami czy zastanowić się nad innymi usługami czystościowymi jakie możemy dla Państwa wyknonać a są to:

  • mycie elewacji
  • czyszczenie okien
  • czyszczenie kostki brukowej
  • pranie tapicerek meblowych, samochodowych oraz dywanów i wykładzin

Jednak zawsze zachęcamy do kontaktu i rozmowy z naszym pracownikiem aby omówić temat wykonania usługi i jej kosztu.

Zresztą zobaczcie Państwo sami