Czyszczenie kostki brukowej

Liczy się pierwsze wrażenie, a podjazd jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą podczas wizyty w Twoim domu, więc rozsądnie byłoby go nie zaniedbywać i utrzymywać go w czystości i dobrym utrzymaniu przez cały czas. Większość podjazdów w Polsce jest utwardzona i jeśli nie zadbamy o nawierzchnię i nie zadbamy o nią, zniszczą ją chwasty, mech i olej z samochodów.

Jak usunąć mech
Deszcz, którego wszyscy doświadczaliśmy na wielu obszarach Europy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, powodował, że wszystko było bardzo wilgotne. Podjazdy i obszary, które nie są bezpośrednio nasłonecznione, zaczną być pokryte mchem, zwłaszcza obszary między cegłami. Niektórzy z nas uwielbiają ten wygląd i wcale nie będą się tym przejmować; jednak wielu uważa, że ​​obszar porośnięty mchem wygląda na zniszczony.
W rzeczywistości nie jest tak trudno usunąć mech z podjazdu i innych brukowanych obszarów. Jeśli mech jest szczególnie zły na obszarach, na których występuje dużo porostów, takich jak drzewa i duże krzewy, przed wyczyszczeniem mchu z chodnika spróbuj rozrzedzić liście, które tworzą cień. Jeszcze raz bezpośrednie światło słoneczne może przedostać się do nawierzchni; znacznie zmniejszy się występowanie mchu.
Grube narośle mchu lub porostów należy najpierw usunąć poprzez zeskrobanie fug, a następnie zaimpregnować ten obszar środkiem przeciw mchu. Większość sklepów z narzędziami będzie w stanie dostarczyć ci tę substancję chemiczną. Po zastosowaniu zabójcy mchu zabicie mchu zajmie kilka dni, a następnie można go zetrzeć sztywną miotłą. Oczywiście lepiej jest to robić przy suchej pogodzie.

Jak pozbyć się chwastów
Chwasty dobrze się rozwijają w wilgotnych warunkach, podobnych do tych, z którymi ostatnio mierzy się większość kraju. Jeśli zaczęły rosnąć między cegłami w twojej nawierzchni, fizycznie wyciągnij jak najwięcej dużych chwastów ręcznie. Po wykonaniu tej czynności spryskaj obszar środkiem chwastobójczym. Nie rozpylaj chwastobójcy, jeśli podejrzewasz burzę, ponieważ może to doprowadzić do zmywania trucizny do klombów lub trawnika po obu stronach chodnika, co może być katastrofalne. Po oprysku pozostaw chwasty na kilka dni, a wszystkie zginą. Następnie sztywną miotłą można usunąć pozostałe martwe chwasty. Najlepiej czyścić myjką ciśnieniową z odpowiednią dyszą np. dyszą rotacyjną Karcher. Czyszczenie kostki brukowej to nic trudnego wystarczy mieć dobry sprzęt i trochę czasu.

Usuwanie plam olejowych
Większość plam oleju na podjeździe można usunąć w ten sam sposób – weź wiadro i napełnij je bardzo gorącą wodą. Wymieszać z wodą zdrową dawkę płynu do mycia naczyń lub odtłuszczacza, wlać płyn na plamy oleju i pozostawić na około 10 minut do namoczenia. Używając sztywnej szczotki, dobrze wyszoruj, a następnie spłucz mydlany bałagan za pomocą węża. Może się okazać, że zostawiasz teraz czyste plamy na całym podjeździe, które wyglądają prawie tak źle, jak plamy oleju. W takim przypadku będziesz musiał umyć cały podjazd. Płyn do mycia naczyń, miotła i wąż mogą załatwić sprawę; jednak możesz znacznie przyspieszyć i ułatwić pracę, wynajmując myjkę wysokociśnieniową.
Twój podjazd będzie teraz nieskazitelny. Aby w przyszłości ułatwić czyszczenie, warto uszczelnić cały podjazd wodoodpornym uszczelniaczem. Jest to trochę kosztowne, ale na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić wiele ciężkiej pracy. Można również wynająć profesjonalną firmę, która przyjdzie, wyczyści bruk, a następnie pomaluje je sprayem, aby cały podjazd wyglądał jak nowy.

Komentarze:
Dzięki za świetne informacje. Wynająłem porządna myjkę w wypożyczalni myjek Karcher w Katowicach i wszystko doczyściłem w mig bez użycia chemii!
Ponieważ mam psa, boję się trucizn i stwierdzam, że tania surowa sól też się sprawdza. Spryskać chwasty i lekko podlać. Umrą w ciągu dni, jak każda trucizna i nie zaszkodzą innym roślinom w pobliżu ani psom ani małym dzieciom.